-
Přihlásit
Přihlásit se účtem
nebo - Registrace
- Kontakt
Zpravodajství
Za volant usedl opilý
Žďárští dopravní policisté zastavili ve čtvrtek 26. října kolem poledne na ulici Uhřínovská ve Velkém Meziříčí osobní automobil Škoda Felicia.
celý článekOBRAZEM: Ve Žďáře si připomněli 99. výročí vzniku samostatné republiky
Žďár nad Sázavou - Devětadevadesáté výročí vzniku samostatného Československa si v pátek odpoledne připomněli na žďárském náměstí Republiky u busty Tomáše Garrigue Masaryka. Po krátkém úvodním programu došlo na položení květin ze strany vedení města, a to i k pomníku padlým v první světové válce v nedaleké ulici Sadová.
celý článekNa Den venkova do Žďáru přijede i hokejová legenda
Žďár nad Sázavou – Venkovský život a hospodářství jsou tématem sobotní akce ve žďárském zámku Kinských. „Pořádáme Den venkova, který se bude celý točit právě okolo venkova, lesů a myslivosti, vody a rybářství,“ zmínila Lucie Herberová, ředitelka marketingu Zámku Žďár nad Sázavou.
celý článekStarší dorost po výborném výkonu porazil Poličku
Přinášíme vám výsledkový servis zápasu týmu dorostu HHK Velké Meziříčí.
celý článekZe Zelené hory musí pryč i náhrobek úspěšného továrníka Smeykala
Poslední tři hroby včetně náhrobku rodiny továrníka Smeykala zbývá přemístit ze starého pohřebiště u kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře na nový hřbitov. Dojde k tomu až příští rok. Žďár nad Sázavou zrušení starého hřbitova slíbil v 90. letech, když byl areál zapsán na seznam UNESCO.
celý článekOtec si řádně neplní vyživovací povinnost
Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí sdělili třiačtyřicetiletému muži ze Žďárska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.
celý článekO víkendu se mění čas
O hodinu déle si přispíme, ale také o hodinu dříve se nám začne stmívat.
celý článek