V sobotu 30. dubna se již tradičně odehraje pálení čerodějnic. Přinášíme vám přehled akcí konaných tuto sobotu večer.

celý článek

Domácí turnaj minižáků v miniházené

27. 4. 2016 09:36  |  NovinyVM

V sobotu 23. 4. 2016 se ve Velkém Meziříčí uskutečnil turnaj Ligy Vysočiny v miniházené.

celý článek

Starší žáci v domácím prostředí vybojovali dva body na turnaji pátého kola Žákovské ligy

27. 4. 2016 09:33  |  NovinyVM

V neděli 24. dubna hostil náš oddíl 5. kolo Žákovské ligy starších žáků.

celý článek

Po známých trasách

27. 4. 2016 09:21  |  NovinyVM

Posádka Buggyra Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, o nadcházejícím víkendu opět zamíří do Polska na třetí kolo FIA Central Europe Zone a druhý podnik Mistrovství Polska a České Republiky. Baja Carpathia proběhne 30. 4. – 1. 5. 2016 ve Stalowe Woli.

celý článek

V Hrbově objevili poselství předků

27. 4. 2016 08:02  |  Žďárský deník

Hrbov - Díky nadšení členů komise pro místní správu v Hrbově se podařilo zachovat kus místní historie. Z budovy bývalé školy byl vyňat základní kámen, v němž bylo uschováno poselství předků. „Škola je dnes v soukromých rukou, majitel nám ale povolil základní kámen ze stavby vyjmout," uvedl hrbovský patriot Tomáš Niessner.

celý článek

Žďárský zámek otevírá novou sezonu se dvěma novinkami

27. 4. 2016 07:10  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou - Muzeum nové generace v zámku rodiny Kinských ve Žďáře nad Sázavou vstupuje do turistické sezony se dvěma novinkami. Představilo barokní pas a celoroční sérii akcí Čtvero ročních období.

celý článek

Reportáž z otevírání schránky v Hrbově

26. 4. 2016 12:21  |  NovinyVM

V tuto chvíli už mohu shrnout nález. Ze školy se podařilo získat základní kámen spolu se skleněnou lahvičkou, několika mincemi a fragmenty zakládací listiny školy a dobových novin – šťastnou shodou okolností Hlasu z pátku 22. dubna 1887. Noviny tedy vyšly přesně před 129 lety.

celý článek

120. let od založení sboru dobrovolných hasičů v Dolních Heřmanicích

26. 4. 2016 11:07  |  NovinyVM

Srdečně Vás zveme na oslavu 120. výročí od založení SDH Dolní Heřmanice.

celý článek

Mistrovství ČR v boccie 2016 Handicap Sport Club Velké Meziříčí

26. 4. 2016 10:57  |  NovinyVM

Ve dnech 23. - 24. 04. 2016 proběhlo ve Velkém Meziříčí Mistrovství České republiky v boccie 2016, kterého se zúčastnili nejlepší hráči z kategorií BC1, BC2, BC3 a BC4.