REALITNÍ KANCELÁŘ ING. DANA VIDENSKÁ
FIXTAPE: Hledáme skladníka

Zpravodajství

NovinyVM  | 
Žďárský deník  | 
iDNES.cz  | 

Web in-line bruslařů chválí stezku Přibyslav – Sázava

Web in-line bruslařů chválí stezku Přibyslav – Sázava
7. 8. 2015 08:07  |  Žďárský deník

Přibyslav, Sázava – „Jedna z nejkrásnějších in-line tras na území republiky, která vede po tělese bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou. In-line stezka má délku 9,3 kilometru a nabízí průjezd nádhernou přírodou, kde se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami, lávkami nad řekou Sázavou a podjezdy pod mosty paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Rovinky i neznatelná klesání jsou střídány s méně či trošičku více znatelným stoupáním. Nejedná se však o nic nevybruslitelného. A zpátky to po celou dobu také nepojede úplně samo." Právě tak pochvalnými slovy prezentují webové stránky s názvem slovní hříčky www.inline-online.cz cyklostezku, která byla s evropskou dotací postavena na náspu zrušené parní tratě, po níž výletní vlak naposledy projel před rovnými deseti lety.

celý článek

Kvalita vody ve Velkém Dářku i v Pilské nádrži se zlepšila

Kvalita vody ve Velkém Dářku i v Pilské nádrži se zlepšila
7. 8. 2015 07:49  |  Žďárský deník

Žďársko – Zlepšení kvality podle výsledků aktuálních hygienických rozborů vykázaly některé sledované vodní nádrže ve žďárském okrese. Zatímco v minulém týdnu mělo Velké Dářko kvůli sinicím čtyřku, což je voda nevhodná ke koupání, nyní se o stupeň zlepšila

celý článek

Ve Velké Bíteši uvažují o zřízení městské policie

Ve Velké Bíteši uvažují o zřízení městské policie
7. 8. 2015 07:49  |  Žďárský deník

Velká Bíteš – Radnice v pětitisícové Velké Bíteši zvažuje, že od příštího roku zřídí městskou policii. „Zastupitelé by o tom měli rozhodnout v říjnu," vyjádřil se bítešský starosta Milan Vlček.

celý článek

Cyklisté šlápnou do pedálů, aby pomohli nemocným dětem

Cyklisté šlápnou do pedálů, aby pomohli nemocným dětem
6. 8. 2015 09:02  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou - Na vyjížďku po Žďársku vyrazí v sobotu ze Žďáru peloton, do kterého se může zapojit každý. Cílem charitativní jízdy nazvané Na kole dětem Žďárskými vrchy je pomoci dětem s onkologickým onemocněním.

celý článek

Rohlík na čas pojídali o víkendu v Jámách i hasiči ze Slovenska

Rohlík na čas pojídali o víkendu v Jámách i hasiči ze Slovenska
6. 8. 2015 08:44  |  Žďárský deník

Jámy – Není takové teplo, na které jsou jamští hasiči z minulých ročníků závodů historických koňských stříkaček zvyklí. Rtuť teploměru stěží šplhá přes dvacítku, možná ani to ne. A mračí se, co nevidět bude pršet. Je nedělní ráno, před desátou hodinou, a jamská náves se pomalu zaplňuje historickými koňskými stříkačkami. Za sebou jich je seřazená více než desítka. V zástupu koněk nechybí ani dvě ze Slovenska. Jejich prapory nesou jména Senec a Kaplna. Přijeli ale i z Radňovsi, Herálce, Veselíčka, Slavkovic, Újezdu, Litavy a dalších obcí.

celý článek

V Bystřici hledají pracovníka na obsluhu LED obrazovky

V Bystřici hledají pracovníka na obsluhu LED obrazovky
6. 8. 2015 08:25  |  Žďárský deník

Bystřice nad Pernštejnem – Nového pracovníka, který bude mít na starosti obsluhu velkoplošné LED obrazovky, aktuálně hledá bystřický kulturní dům. Objednaná obrazovka za šest set tisíc korun najde svoje trvalé místo v amfiteátru na Masarykově náměstí.

celý článek

Brulařská sezona začíná, ve Žďáře už mají led

Brulařská sezona začíná, ve Žďáře už mají led
5. 8. 2015 10:31  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou - Betonovou plochu žďárského zimního stadionu pokryl led. S přípravou kluziště začali ledaři na konci minulého týdne.

celý článek

Město vyřeší parkování u gymnázia

Město vyřeší parkování u gymnázia
5. 8. 2015 09:00  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě – Dlouhodobě nepříznivou situaci s parkováním vedle budovy gymnázia a druhé základní školy v ulici Sportovní hodlá Nové Město na Moravě vyřešit v roce 2017.

celý článek

Meziříčští vloží do kabin víc peněz, bojí se však o dotaci

Meziříčští vloží do kabin víc peněz, bojí se však o dotaci
5. 8. 2015 08:37  |  Žďárský deník

Velké Meziříčí – Velkomeziříčští zastupitelé schválili na svém pondělním zasedání další tři miliony korun pro přestavbu zázemí fotbalového klubu. Modernizace zázemí FC Velké Meziříčí má stát šestadvacet milionů korun, z toho šestnáct zaplatí město.

celý článek

Při lezeckých závodech v Meziříčí dojde i na „placáky“

Při lezeckých závodech v Meziříčí dojde i na „placáky“
5. 8. 2015 08:37  |  Žďárský deník

Velké Meziříčí – Legrace, sportování i osvěžení ve vodě čekají na účastníky vodních lezeckých her – Water Bouldering Games. V pátek a v sobotu jimi ožije okolí nádrže pod sjezdovkou Fajtova kopce.

celý článek
TOPlist